duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Fernandez kanser ameliyatı geçirdi

  • Listed: Mart 20, 2017 10:04 pm

Description

Arjantin cumhurbaşkanı, kanserli tiroid bezini çıkarmak için bir operasyondan sonra iyileşiyor.
Sözcüsü Cristina Fernandez’in ameliyatı komplikasyonsuz geçti ve hayati belirtilerinin hepsinin iyi olduğunu söyledi.
Doktorlar rutin bir ameliyat beklediler ve testler kanserin tiroid bezinin sağ tarafında bir nodülün ötesine yayılmadığını gösterdikleri için kemoterapi olmaksızın tam bir tedavi planladılar.
Operasyondan kısa süre önce Başkan Yardımcısı Amado Boudou görevlendirildi ve Bayan Fernandez tıbbi izin almak üzere 20 gün daha anayasal lider olarak kaldı.
58 yaşındaki Bayan Fernandez’in, geçen dört yıllık dönemin başlangıcından kısa süre sonra Arjantin’in lideri olduğu papiller tiroid karsinoması bulunduğu bulundu.
Uzmanlar, süreç risk altında olmasa da kanser ameliyatlarının görebileceği kadar tiroid kaldırma işleminin rutin olduğuna dikkat çekiyor: cerrahlar ses tellerini yönlendiren yakındaki sinirlere zarar vermemekte veya vücudun kalsiyumunu düzenleyen komşu paratiroidleri çıkarmak için özen göstermelidirler arz.
Ameliyattan sonra hastalar, tiroid bezlerinin ürettiği bir hormonu değiştirmek için hayatlarının geri kalanında ilaç – levotiroksin sodyum – kullanıyorlar. Tiroid düzeylerini ölçmek için altı ila 12 ayda bir kan testleri de önerilir.
Bayan Fernandez, kanser teşhisi konulan en son oturan Güney Amerikalı lider. Paraguay başkanlarından Fernando Lugo, Venezuela’nın Hugo Chavez ve Brezilya’nın Dilma Rousseff başkanları son zamanlarda tedavilere başladı.
Hastanenin önünde endişeyle bekleyen taraftarlar, bayrakları salladı, “Be Strong Cristina” dediği el yapımı işaretleri taşıdı ve Ekim ayında% 54’lük bir heyelanla tekrar seçime giren popülist liderin küçük tapınakları inşa etti. Birçoğu, Bayan Fernandez’in ve onun kocası eski Başkanı Nestor Kirchner’in 2010’da kalp krizinden öldüğünü gösteren resimler taşıdı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply